وبلاگ

بخش مجله خبری ‌‌‌، بروز رسانی ، اخبار و دیگر خبرها مهم سایت

جوملا و وردپرس دو سیستم محبوب مدیریت محتوا (CMS) هستند که برای ایجاد سریع و آسانتر وب سایت به کار می‌روند. هر دوی آن‌ها سیستم هایی باور نکردنی از نظر ویژگی ها و قابلیت و  سهولت استفاده می‌باشند. بنابراین تفاوت بین آن‌ها چیست؟  چرا جوملا سیستم مدیریت محتوای شناخته شده‌ی بهتری است که مزایای وردپرس و دروپال را ترکیب می‌کند و برخی از ویژگی‌های بزرگ خود را به آن می افزاید؟  امروزه ما نگاهی بر ویژگی های جوملا آنچه که در آن استفاده شده و چرا این ویژگی ها مخصوص جوملا می باشد می اندازیم.

1- انجمن پیشتیبانی

پشتیبانی هنگام ایجاد وب سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا واقعا مهم است. وردپرس و جوملا هردو پشتیانی جامعه‌ی خود را دارند. آن‌ها انجمن حمایت فعال دارند، که زمانی که به دنبال راه حل‌های خاص برای مشکلات خاص  هستند مفید هستند .
با این حال جوملا از phpBB برای اجرای انجمن خود استفاده می‌کند. و آن برای مشارکت فعال اعضا از طریق یک سیستم رتبه بندی پاداش می‌دهد. به عنوان یک نتیجه جوملا کاری بهتر برای ارزیابی مشارکت فعال کاربران است. در انجمن جوملا کاربران می‌توانند مشارکت و تعامل انجمن را ببینند.

 


 
علاوه بر این کاربران گاهی درگیر می‌شوند و نیاز به چیزی حرفه ای تر برای کمک دارند. وردپرس و جوملا هر دو راه حل‌هایی در وب سایت خود برای کمک به آن‌ها دارند. وردپرس کارهای وردپرس را دارد که به کاربران اجازه ی ارسال مشکلات را می‌دهد. در مقایسه با وردپرس جوملا یک راهنمای منابع جوملا ارایه می‌دهد که که برای ایجاد لیست و یا کسب و کار آن‌ها بصورت حرفه ای تر اجازه می‌دهد . بعد از آن شما می‌توانید حرفه ای را در منطقه‌ی خود بیابید و با آن ها به طور مستقسم تماس برقرار کنید تا در حل مشکل شما کمک کنند.
علاوه بر این بزرگترین مزیت استفاده از جوملا شبکه های اجتماعی آن است. جوملا راه را برای ایجاد شبکه‌های اجتماعی آسان کرده است. شبکه‌های اجتماعی می‌تواند یک سرمایه قدرتمند برای بسیاری از سایت ها باشند و شما می‌توانید یک نمونه از آن را با سرعت بالا و به سادگی با جوملا اجرا کنید. در اینجا برخی شبکه‌های اجتماعی که توسط جوملا و وردپرس اجرا می‌شوند عبارتند از :

جوملا

  1- توسعه ی Kurena (انجمن)
  2- توسعه ی بحث (انجمن)


وردپرس

  1- پلاگین BBPress (انجمن)۲. توسعه

در مقایسه با وردپرس جوملا پیچیده تر است. آن نیاز به دانش عمیق‌تری از HTML، PHP و CSS دارد. اما جوملا فرصت‌های بیشتری را برای تغییر وب سایت ارایه می‌دهد. برخی از سفارشات و تغییرات را از طریق توسعه ایجاد می‌کند.


 
تصویر بالا تفاوت بین توسعه ی جوملا (سمت چپ) و وردپرس (سمت راست) را نشان می دهد.
جوملا می‌تواند با استفاده از قطعات و ماژول و پلاگین گسترش یابد. همه‌ی آن ها از راهنمای توسعه‌ی جوملا قابل دانلود است در حالی که وردپرس از اصطلاح پلاگین برای دربرگرفتن همه‌ی توسعه استفاده می‌کند. علاوه بر این منوهای دسته های جوملا یک جز جداگانه است.  پیدا کردن توسعه برای جوملا برای افزایش توانایی های آن به طور کلی یک فرآیند ساده است. کاربران می‌توانند از راهنمای گسترش جوملا بازدید کنند، آنچه  که آن‌ها نیاز دارند را جستجو کنند، خواندن بررسی، و یک فرمت را دانلود یا خرید کنند.


۳. قالب

جوملا فرصت‌های بیشتری را برای تغییر وب سایت ارایه می‌دهد. برخی از سفارشات و تغییرات را از طریق قالب ایجاد می‌کند. قالب‌های جوملا به نظر می‌رسد که با انعطاف پذیری در ذهن طراحی و توسعه یافته است. در حالی که قالب‌های وردپرس با یک هدف خاص در ذهن طراحی شده است.  قالب های Premium برای جوملا شامل همه چیز است  که به شما در طراحی سایت خود با هدفی خاص کمک خواهد کرد. جوملا به طور قابل توجهی همه کار است و هیچ محدودیتی در طراحی ندارد. شما می توانید به صورت رایگان قالب های جوملا با کیفیت بالا را امتحان کنید.
از سوی دیگر قالب های وردپرس برای یک هدف واحد محدود می‌شوند. اگر شما یک طراح وب نیستید این موضوع می‌تواند کمی مشکل در سفارشی کردن قالب با توجه به آنچه که در آن وجود دارد در هدف شما به وجود آورد. اگر شما به دنبال انجام کاری فراتر از حد تصور نیستید قالب های وردپرس برای شما مناسب خواهند بود.

اتمام

جوملا اغلب به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند فکر می‌کند. این می‌تواند همواره بر روی بسیاری از وب سرورها اجرا شود. در مقایسه با وردپرس جوملا ویژگی های اضافی ارایه می دهد از جمله:

[list icon="icon: check" icon_color="#555962"]

  • شبکه پشتیبانی انجمن فعال و بزرگ
  • سفارشی کردن گسترش
  • قالب های اصلاح شده

[/list]


[note icon="yes"]اگر شما ویژگی های بیشتری از جوملا یافتید که آن را منحصر بفرد می‌کند لطفا ایده های خود را با ما در میان بگذارید.[/note]

[note type="warning" icon="yes"]کپی با ذکر منبع مجاز می‎باشد.[/note]


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید