وبلاگ

بخش مجله خبری ‌‌‌، بروز رسانی ، اخبار و دیگر خبرها مهم سایت

دستورالعمل های زیر گام به گام جوملا  2.5.x شما را به جوملا 3.x مهاجرت می دهد. با وجود صدها متن متفاوت، در وب، رویه اصلی جهت دنبال کردن مراحل ارائه گردیده است. بسیاری از مهاجرتهای پیچیده می تواند نتیجه الحاقات سوم شخص باشد.

شما جهت ارتباط با توسعه دهندگان الحاقات سوم شخص نصب شده بر روی جوملا ترغیب می شوید. برای مراحل توصیه شده جهت مهاجرت الحاقات آماده شوید.
Intro
مهاجرت از جوملا 2.5 به 3.x به عنوان یک مهاجرت کوچک در نظر گرفته می شود. این به این دلیل است که تمامی الحاقات هسته تنها با یک کلیک upgrade از طریق جوملا ارتقا می یابد. کامپوننت را از طریق مدیریت جوملا به روز رسانی کنید. بسیاری از الحاقات سوم شخص نیز یک کلیک upgrade هستند و برخی دیگر اینچنین نیستند. شما باید به هر یک توجه کنید و تشخیص دهید هر الحاق چه مسیری را باید دنبال کند تا از 2.5 به 3.x برسد. اگر این کار انجام نداده اید نگاهی به خود ارزیابی و طرحی برای مهاجرت از 2.5 به 3.x قبل از دنبال کردن مراحل می تواند برایتان جالب باشد.
الحاقات هسته جوملا
مجموعه‌ها
مقالات
منو ها
ماژولها (ماژول‌‌های هستی – نه سوم شخص)
بنرها
پیام ها
خبرخوان‌ها
ارجاع
جستجو
جستجوی هوشمند
وب‌لینک‌ها

برای مهاجرتهای 2.5 به 3.x بزرگ یا پیچیده

یک کلیک update می تواند برای بسیاری کافی و موثر باشد.  برای برخی سایتهای بزرگتر یا پیچیده تر این بهترین روش نیست. برای اینگونه سایتها، به منظور مهاجرت شما ممکن است بخواهید دستورالعملها را دنبال کنید و از یک کلیک update بگذرید. به این منظور، دستورالعملهای مشابهی را برای طرح 1.5 به 3.x و مهاجرت از جوملا 1.5 به  3.x  دنبال کنید،‌ در حین خواندن به راحتی 1.5 را با 2.5  جایگزین کنید.
مرحله به مرحله
1. از سایت 2.5 خود یک بک آپ تهیه کنید. شما میتوانید از ابزار پیشنهادی استفاده کنید(در پایین صفحه) یا به صورت دستی کارهای زیر را انجام دهید
برای یک وب سایت جوملا از اصلی ها نسخه پشتیبان تهیه کنید
بهترین شیوه برای پشتیبانگیری سایت چیست؟
2.پیش از ادامه مطمئن شوید محیطتان نیازهای تکنیکی برای جوملا 3 را ملاقات میکند.
3.یک پایگاه داده و کاربر جدید برای ذخیره مجدد سایت 2.5 ایجاد کنید.
4.یک سایت آزمایشی یا محیطی برای کار ایجاد کنید و پشتیبانی کپی سایت 2.5 را در یکی از مکانهای زیر ذخیره نمایید:
یک زیردامنه
یک زیرشاخه
یک وسیله محلی از طریق WAMP, MAMP, LAMP,XAMPP
یک اکانت میزبان جدید بر روی دامنه موقت در ریشه(اگر مایلید میزبان را در روند مهاجرت تغییر دهید)
یک سایت را بر روی یک وسیله محلی ذخیره کنید. به نصب محلی جوملا و تنظیم پایگاه کاری برای    توسعه جوملا نگاه کنید.
یک سایت با ابزار لیست شده در پایین صفحه ذخیره کنید(توسعه دهندگان مستند سازی را مطالعه کنید)
5. اگر موقعیت آزمایشی، جوملا 2.5 نمونه را به آخرین نگهداری به روز رسانی کرد منتشر کنید.(به صورت جاری2.5.28).
6.  تست
7. دوباره پشتیبانی تهیه کنید.
ارزیابی هر الحاق
شما قرار است هر یک از الحاقات نصب شده روی سایتتان را بررسی کنید. می‌باست تشخیص دهید که کدام یک از الحاقات می‌بایست بروزرسانی و یا حذف شوند. در جوملا 2.5.28 شما می توانید به مدیریت الحاقات – تب به روز رسانی رفته و بر پیدا کردن به روز رسانی کلیک کنید که یک تول تیپ در تب مدیریت اضافه می شود که یک سری اطلاعات سازگاری از قسمت عقب می دهد. این عاملیت فقط الحاقاتی که از طریق تب به مدیریت روز رسانی الحاق را پشتیبانی کرد. اگر الحاقات نصب شده از به روز رسانی الحاق جوملا استفاده نمیکنند، پس آنها باید به صورت دستی به شرح زیر ارزیابی شوند. و با الحاقاتی که شامل تول تیپ هستند نیز به همین شکل رفتار می شود. شما هنوز
باید نوع بسته و مسیر مهاجرت را با توسعه دهنده الحاق چک کنید تا چگونگی به روزرسانی / مهاجرت را بررسی کنید.
2.    به مدیریت الحاق – تب مدیریت بروید.
3.    بر روی drop- down جهت تایپ کلیک کنید.
4.    از drop-down بسته را انتخاب کنید.

ابتدا بهتر است بسته انتخاب شود زیرا اگر قرار است چیزی در یک بسته حذف شود، به صورت خودکار ماژولها، پلاگین ها یا هر چیز دیگر پشت سر هم حذف می شوند.

5.    هر بسته ای که دیگر نیاز نیست یا به جوملا 3 مهاجرت نمی کند را حذف کنید.
6.    این روند را برای تمام انواع در drop-down در تب مدیریت تکرار کنید: محتویات،‌ فایل، زبان، کتابخانه، ماژول، پلاگین و نمونه. اگر نویسنده پروژه جوملا را تعیین کرده،‌ با آن الحاقات کاری نداشته باشید. جستجوی هوشمند، یک الحاق پشتیبانی شده هسته جوملا است حتی اگر فایلهای نویسنده خالی باشند. برای مابقی مطمئن شوید که آنهایی که غیر قابل استفاده یا ناسازگار با جوملا 3 هستند راحذف کنید.

توجه! چناچه قادر به حذف یک نمونه قالب پیش فرض نیستید. شما باید یک نمونه قالب پشتیبانی هسته مانند Beez یا Atomic را انتخاب کنید و سپس در صورت نیاز نمونه را حذف کنید.


7.    یک نوشته از هر نسخه بسته ها و محتویات در حال اجرا تهیه کنید که در سایت نگه دارید. شما می توانیداز پیش نویس موجود الحاق پارتی استفاده کنید یا آنها را در یک سند برای رجوع کپی کنید.
8.    تمام الحاقات را با آخرین نسخه به روز رسانی کنید.
9.    قبل و در حین به روزرسانی، توجه کنید که اگر الحاقات هر دو نسخه 2.5 و 3.x را در یک بسته داشته باشند. اگر چنین بود، با یک کلیک به روز رسانی انجام خواهد شد. در غیر اینصورت اگر 2.5 و 3.x بسته های متفاوتی دارند، شما باید آنها را مورد به مورد نگاه کنید. آنها معمولا به یکی از شرح های زیر تقسیم می شوند.
الحاق بسته جداگانه ای دارد اما در حین به روزرسانی به 3.x آنها به صورت خودکار این را تشخیص داده و همچنان کار میکنند.
الحاق بسته های جداگانه ای دارد که باید در 2.5 حذف و در نسخه 3.x نصب شوند و این کار در حین مهاجرت انجام می شود. یک نمونه از این می تواند یک پلاگین محتوا باشد. حذف در 2.5 و سپس نصب در 3.x بسیار ساده است.
به ملاحظات نمونه برای اطلاعات بیشتر در مورد نمونه ها رجوع کنید.

به الحاقات پشتیبانی شده هسته توجه کنید: اگر شما از یک الحاق پشتیبانی هسته در جوملا 2.5 استفاده می کنید (بنرها، ارتباطها، پیام رسانی، جریان اخبار، هدایت مجدد، جستجو، جستجوی هوشمند یا لینکهای وب) و این در جوملا 3.4+ ناجور شده است، جوملا استفاده آنها را در حین به روزرسانی تشخیص داده و الحاقات پشتیبانی شده هسته را به صورت خودکار نصب می کند.

رفتن به جوملا 3.x


هنگامی که شما الحاقات سوم شخص را یا به روزرسانی یا حذف می کنید بنابراین فقط موارد سازگار با جوملا 3 در نصب شما باقی می مانند، گام های زیر را دنبال کنید:
1.    به سیستم – پیکربندی عمومی – تب سرور بروید و گزینه گزارش خطا را از پیشفرض سیستم به حداکثر تغییر دهید.


2.    به الحاقات – مدیر پلاگین رفته و در قسمت فیلتر عبارت مرا به یاد بسپار را وارد و کلید Enter را بفشارید.


3.    سپس با کلیک بر روی علامت تیک سبز رنگ و تبدیل آن به یک دایره قرمز پلاگین مرا به یاد بسپار را غیر فعال کنید.
4.    یک بک آپ دیگر بگیرید.
5.    این قسمت پیشنهاد می شود اما اجباری نیست: سرمایه ها را تنظیم کنید(تنظیم جدولهای سرمایه). در پایین وسیله ای را برای انجام راحت این کار فقط با چند بار کلیک کردن ببینید.
6.    به محتویات – به روز رسانی جوملا بروید. (هیچ به روزرسانی نباید موجود باشد. اگر بود جوملا را به آخرین نسخه به روزرسانی و تست کنید. سپس دوباره بک آپ تهیه کنید. ) بر روی دکمه تنظیمات در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
7.    در قسمت ارتقاء سرور  از منوی پایین رونده گزینه پشتیبانی کوتاه مدت (این متن موجود است. ممکن است در آینده تغییر کند) را برگزینید.


8.    بر روی دکمه ذخیره کلیک کرده خارج شوید.
9.    شما نسخه نصب شده جوملا را خواهید دید، جدیدترین جوملا! نسخه و URL برای بسته به روزرسانی.


10.    اگر به روزرسانی نشان داده نمی شود به مدیر الحاق – به روزرسانی رفته و از نوار ابزار Purge Cash را بفشارید.اکنون به روز رسانی به j3 نمایش داده می شود.
11.    امیدوار باشید، مطمئن باشید که مرا به یاد بسپار را غیر فعال و بک آپ تهیه کرده اید .
12.    بر دکمه نصب به روزرسانی کلیک کنید.
13.    به دایره چرخنده که که مدام می چرخد و ایجاد اضطراب میکند نگاه کنید. (این فقط شوخی بود.) مدت زمان گردش چرخ بستگی به سایت شما، ارتباط اینترنتی و سرعت سرور دارد.
14.    اگر همه چیز به خوبی پیش رود،‌ شما یک نمای کلی از پنل مدیریت پس زمینه خواهید داشت.


15.    بر دکمه پاکسازی کلیک کنید.
16.    به الحاقات – مدیر الحاق – پایگاه داده رفته و Fix راکلیک کنید.
17.    از مدیر الحاق به اکتشاف رفته و چک کنید آیا الحاقی نیاز به نصب دارد یا نه.
18.    این قسمت پیشنهاد می شود اما اجباری نیست: سرمایه ها را تنظیم کنید(تنظیم جدولهای سرمایه). در پایین وسیله ای را برای انجام راحت این کار فقط با چند بار کلیک کردن ببینید.
19.    آیتم مرا به یاد بسپار از مدیریت پلاگین را فعال کنید.
20.    به پیش زمینه سایت رفته و ببینید آیا نشان داده می شود اگرچه یک نمونه اشتباه باشد. اگر نشان داده شد ادامه دهید در غیر اینصورت قسمت خطاهای رایج در حین مهاجرت را ببینید.
21.    یک بک آپ تهیه کنید.
22.    به محتویات – مدیر اسناد – دکمه تنظیمات – ویرایش تب چیدمان رفته و گزینه بله را انتخاب کنید.
23.    نمونه جدیدتان و دیگر الحاقات را در صورت وجود نصب کنید. بک آپ تهیه کنید.
24.    آنها را پیکربندی کنید. بک آپ بگیرید.
25.    همه چیز را امتحان کنید. بک آپ بگیرید.
به طور زنده با سایت جوملا 3.x
1.    وقتی آماده اید که با جوملا به طور زنده همراه شوید از سایت 2.5 برای آخرین بار بک آپ بگیرید. اگر مایلید آن را در زیر فهرست یا زیر دامنه ذخیره کنید.
2.    از سایت جوملا 3.x خود بک آپ گرفته و سایت جوملا 3.x را به ریشه فرستاده یا ذخیره کنید.(یا اگر شما در یک دومین موقت در یک ریشه اکانت میزبان جدید، ساخته اید نام سرور را تغییر دهید)
3.    دوباره امتحان کنید.
4.    ظرف چند روز آینده سایت 2.5 را از سرور حذف کنید.
5.    تمام سایتهای dev که با آنها کار می کرده اید را حذف کنید یا اگر در حال اجرای نسخه جدیدی به منظور دفع تلاشهای تخریبی هستند آنها را به روز نگهدارید.
6.    اگر تغییر داده روی سایت 2.5 درحین مهاجرت به 3.x داشته اید شما باید قبل از همراهی زنده آنها را به سایت 3.x انتقال دهید. این کار می تواند دستی باشد (مطمئن شوید شما ID های یکسانی دارید – به تریتیب جلو بروید) یا از طریق الحاق انتقال ابزار/سوم شخص.
ابزارهای پیشنهادی
Akeeba Backup برای بک آپ گیری و ذخیره سازی.
ACL manager برای تنظیم سریع سرمایه ها.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید