وبلاگ

بخش مجله خبری ‌‌‌، بروز رسانی ، اخبار و دیگر خبرها مهم سایت

تیم امنیتی جوملا! (JSST) از وجود یک مشکل امنیتی در هسته جوملا پرده برداشت .

به زودی نسخه جدیدی از سیستم مدیریت محتوای جوملا ، برای این منظور امنیتی انتشار خواهد یافت .

یک نسخه از جوملای 3.6.4 که حاوی اصلاحیه‎ی امنیتی است در تاریخ سه شنبه 4 آبان  تقریبا در ساعت 14:00 منتشر خواهد شد.

از آنجایی که این بروزرسانی برای ایمن تر کردن جوملا دارای اهمیت زیادی است، تیم امنیتی جوملا بشدت توصیه می کند که این نسخه جدید را دانلود و نصب یا آپدیت کنید و برای همین منظور خود را برای بروزرسانی امنیتی سایت جوملا آماده کنید.

زمان بروز رسانی‎ و نصب، سه شنبه 4 آبان مصادف با 25 اکتبر  2016 می باشد .

[note type="danger" icon="yes" class="template-style"]این نکته را در نظر بگیرید تا زمانیکه نسخه جدید منتشر نشده، از دادن اطلاعات بیشتر معذور خواهیم بود. [/note]

[note type="success" icon="yes" class="template-style"]پیشنهاد ما برای این مورد امنیتی نصب 100% افزونه فایروال RSfirewall برای سایت جوملای شماست . [/note]

لینک جزئیات و خرید افزونه RSfirewall

جوملا 4 :  چه چیزهایی و چرا باید در مورد آن بدانید ؟

جوملا 3.5 از دوره خارج می شود و ما بزودی جوملا 3.6 را دریافت خواهیم کرد .(درباره این نشنیده اید ؟ اینجا را بخوانید)

خیلی زود است که درباره جوملا 4 صحبت کنیم ؟

نه من اینطور فکر نمی کنم . احتمالا با جوملا 4 که نسخه‏ی توسعه‎ی جوملا در سال جاری است آشنا هستید  . اگرچه هنوز زمان انتشار رسمی مشخص نشده  است. به طور موازی ، با توسعه  جوملا x.3، جوملا 4 در راه است تا خود را بوسیله گروه کاری جوملا 4 شکل دهد .

جوملا 3.4.1 منتشر شد. به گزارش جوملا فارسی پروژه جوملا با افتخار جوملا 3.4.1 را برای دانلود در دسترس عموم قرار داد. لازم به ذکر است که این نسخه، آخرین نسخه از سری نسخه های 3.x می‌باشد و برخی اشکالاتی که در نسخه 3.4.0 وجود داشت بر طرف نموده است.
این نسخه شامل ویژگی‌های جدیدی است که قبلا نیز به آن اشاره شده و در ادامه هم مجدد ذکر می‌شود.
ویژگی‌های جدید جوملا 3.4
حذف برخی از کامپوننت‌

جوملا 3.4 نسخه پایدار منتشر شد. به گزارش جوملا فارسی پروژه جوملا با افتخار جوملا 3.4 نسخه پایدار را برای دانلود در دسترس عموم قرار داد. لازم به ذکر است که این نسخه، آخرین نسخه از سری نسخه های 3.x می‌باشد.
این نسخه شامل ویژگی‌های جدیدی است که قبلا نیز به آن اشاره شده و در ادامه هم مجدد ذکر می‌شود.
ویژگی‌های جدید جوملا 3.4
حذف برخی از کامپوننت‌ها ، این اولین قدم جهت سبک تر کردن جوملا و حذف کامپوننت‌های است که حجم زیادی دارند و از طرفی مورد استفاده همه کاربران قرار نمی‌گیرند البته امکان نصب به صورت جداگانه فراهم است. کامپوننتی که از این نسخه حذف خواهد شد وب لینک است.