وبلاگ

بخش مجله خبری ‌‌‌، بروز رسانی ، اخبار و دیگر خبرها مهم سایت

به نقل از جوملا فارسی : جوملا 1.7 RC1 منتشر شد. این اولین نسخه انتشار یافته از چرخه شش ماهه انتشار جوملا می باشد که از ژانویه 2011 آغاز شده است.

هدف از انتشار این نسخه
با انتشار این نسخه، گسترش دهنده ها امکان تست و آزمایش افزونه های خود را خواهند داشت. همچنین مدیران سایت ها و کاربران می توانند با تست این نسخه، در صورت وجود مشکل آنرا به ما اطلاع دهند تا در نسخه پایدار مشکلات را کاملا حل کنیم.
همچنین با انتشار این نسخه امکان تست ارتقا جوملا 1.6.5 به جوملا 1.7 فراهم می شود.

استفاده از این نسخه در سایت ها پیشنهاد نمی شود. پیشنهاد میکنیم برای استفاده از این نسخه، تا انتشار نسخه پایدار جوملا 1.7 فارسی صبر کنید.

زمان انتشار نسخه های نهایی
نسخه پایدار جوملا 1.7 نوزدهم جولای منتشر خواهد شد. طبق برنامه ریزی به عمل آمده بعد از انتشار این نسخه :

10 آگوست : جوملا 1.6 به پایان عمر خود خواهد رسید و دیگر پشتیبانی نخواهد شد
ژانویه 2012 : نسخه جدید جوملا منتشر خواهد شد
آپریل 2012 : نسخه 1.5 به پایان عمر خود خواهد رسید و دیگر پشتیبانی نخواهد شد

چگونه سایت خود را به جوملا 1.7 ارتقا دهیم ؟
شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. اگر از جوملا 1.5 استفاده میکنید با انتشار نسخه پایدار جوملا 1.7 شما می توانید با استفاده از کامپوننت Jupgrade سایت خود را ارتقا دهید.

اما اگر از جوملا 1.6 استفاده میکنید این کار ساده تر خواهد بود و شما با استفاده از بسته ای که منتشر می شود و نصب آن جوملا خود را به نسخه 1.7 ارتقا دهید.

چه بلایی بر سر جوملا 1.6 خواهد آمد ؟
همانطور که قبلا اشاره کردیم جوملا 1.7 تکامل یافته جوملا 1.6 است. در حال حاضر جوملا 1.6 به نقطه پایدار خود رسیده و وقت جهش به جوملا 1.7 است. در صورت مشاهده باگ در جوملا 1.6 بلافاصله پچ امنیتی منتشر خواهد شد در غیر اینصورت در 10 آگوست جوملا 1.6 به پایان عمر خود می رسد.

منبع : جوملا فارسی


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید