وبلاگ

بخش مجله خبری ‌‌‌، بروز رسانی ، اخبار و دیگر خبرها مهم سایت

تیم امنیتی جوملا! (JSST) از وجود یک مشکل امنیتی در هسته جوملا پرده برداشت .

به زودی نسخه جدیدی از سیستم مدیریت محتوای جوملا ، برای این منظور امنیتی انتشار خواهد یافت .

یک نسخه از جوملای 3.6.4 که حاوی اصلاحیه‎ی امنیتی است در تاریخ سه شنبه 4 آبان  تقریبا در ساعت 14:00 منتشر خواهد شد.

از آنجایی که این بروزرسانی برای ایمن تر کردن جوملا دارای اهمیت زیادی است، تیم امنیتی جوملا بشدت توصیه می کند که این نسخه جدید را دانلود و نصب یا آپدیت کنید و برای همین منظور خود را برای بروزرسانی امنیتی سایت جوملا آماده کنید.

زمان بروز رسانی‎ و نصب، سه شنبه 4 آبان مصادف با 25 اکتبر  2016 می باشد .

[note type="danger" icon="yes" class="template-style"]این نکته را در نظر بگیرید تا زمانیکه نسخه جدید منتشر نشده، از دادن اطلاعات بیشتر معذور خواهیم بود. [/note]

[note type="success" icon="yes" class="template-style"]پیشنهاد ما برای این مورد امنیتی نصب 100% افزونه فایروال RSfirewall برای سایت جوملای شماست . [/note]

لینک جزئیات و خرید افزونه RSfirewall

جوملا 4 :  چه چیزهایی و چرا باید در مورد آن بدانید ؟

جوملا 3.5 از دوره خارج می شود و ما بزودی جوملا 3.6 را دریافت خواهیم کرد .(درباره این نشنیده اید ؟ اینجا را بخوانید)

خیلی زود است که درباره جوملا 4 صحبت کنیم ؟

نه من اینطور فکر نمی کنم . احتمالا با جوملا 4 که نسخه‏ی توسعه‎ی جوملا در سال جاری است آشنا هستید  . اگرچه هنوز زمان انتشار رسمی مشخص نشده  است. به طور موازی ، با توسعه  جوملا x.3، جوملا 4 در راه است تا خود را بوسیله گروه کاری جوملا 4 شکل دهد .

جوملا 3.4.1 منتشر شد. به گزارش جوملا فارسی پروژه جوملا با افتخار جوملا 3.4.1 را برای دانلود در دسترس عموم قرار داد. لازم به ذکر است که این نسخه، آخرین نسخه از سری نسخه های 3.x می‌باشد و برخی اشکالاتی که در نسخه 3.4.0 وجود داشت بر طرف نموده است.
این نسخه شامل ویژگی‌های جدیدی است که قبلا نیز به آن اشاره شده و در ادامه هم مجدد ذکر می‌شود.
ویژگی‌های جدید جوملا 3.4
حذف برخی از کامپوننت‌

جوملا 3.4 نسخه پایدار منتشر شد. به گزارش جوملا فارسی پروژه جوملا با افتخار جوملا 3.4 نسخه پایدار را برای دانلود در دسترس عموم قرار داد. لازم به ذکر است که این نسخه، آخرین نسخه از سری نسخه های 3.x می‌باشد.
این نسخه شامل ویژگی‌های جدیدی است که قبلا نیز به آن اشاره شده و در ادامه هم مجدد ذکر می‌شود.
ویژگی‌های جدید جوملا 3.4
حذف برخی از کامپوننت‌ها ، این اولین قدم جهت سبک تر کردن جوملا و حذف کامپوننت‌های است که حجم زیادی دارند و از طرفی مورد استفاده همه کاربران قرار نمی‌گیرند البته امکان نصب به صورت جداگانه فراهم است. کامپوننتی که از این نسخه حذف خواهد شد وب لینک است.

جوملا 3.1 بتا 5 منتشر شد. به گزارش جوملا فارسی (مترجم برگزیده جوملا در ایران) پروژه جوملا با افتخار، جوملا 3.1 بتا 5 را برای دانلود و تست در دسترس عموم قرار داد. جوملا 3.1 در 24 آوریل 2013 منتشر خواهد شد.

جوملا 3.1 نیز با پشتیبانی کوتاه مدت منتشر می‌شود.

برای ارتقاء از جوملا 3.0 به جوملا 3.1 به راحتی از مدیریت جوملا می‌توانید این عملیات را انجام دهید.

توجه داشته باشید که این نسخه بتا است و ابدا برای سایت‌های فعال توصیه نمی‌شود و فقط جهت تست منتشر گردیده است.

جوملا 3.1 استیبل دو روز دیگر منتشر خواهد شد.

جوملا 3.1 بتا 3 منتشر شد. به گزارش جوملا فارسی (مترجم برگزیده جوملا در ایران) پروژه جوملا با افتخار، جوملا 3.1 بتا 3 را برای دانلود و تست در دسترس عموم قرار داد. پیش‌تر اعلام شده بود که جوملا 3.1 در 25 مارس منتشر می‌شود اما طبق برنامه ریزی انجام شده ، جوملا 3.1 در 15 آوریل 2013 منتشر خواهد شد.

جوملا 3.1 نیز با پشتیبانی کوتاه مدت منتشر می‌شود.

برای ارتقاء از جوملا 3.0 به جوملا 3.1 به راحتی از مدیریت جوملا می‌توانید این عملیات را انجام دهید.

توجه داشته باشید که این نسخه بتا است و ابدا برای سایت‌های فعال توصیه نمی‌شود و فقط جهت تست منتشر گردیده است.

joomla25پروژه جوملا با افتخار جوملا 3.0.2 و جوملا 2.5.8 را برای دانلود در دسترس عموم قرار داده است . نسخه 2.5.8 یک نسخه امنیتی است که هدف تیم سرپرستی جوملا ارائه منظم و به روز رسانی مکرر جوملاست.

بسته به روز رسانی: برای دانلود جوملا 3.0.1 به 3.0.2 اینجا کلیک کنید»
بسته به روز رسانی:برای دانلود جوملا 2.5.8 اینجا کلیک کنید »

جوملا 3 منتشر شد. تیم جوملا با افتخار جوملا 3.0 را برای دانلود در دسترس عموم قرار داد جوملا 3 بر اساس چرخه انتشار از پشتیبانی کوتاه مدت برخوردار است.
این نسخه برای چیست؟
برای این نسخه یک هدف وجود دارد: به طوری که توسعه دهندگان می‌توانند هر گونه مشکلی را قبل از انتشار نهایی گزارش کنند و افزونه‌های آماده شده را تست نمایند.

آخرین قدم به سوی جوملا 2.5 به گزارش تیم جوملا نسخه 11.3 پلتفرم جوملا منتشر شد و با موفقیت به مدیریت محتوای جوملا ادغام شد. این در حالی است که تنها چند هفته تا انتشار جوملا 2.5 وقت باقیست.

ما در نظر داریم جوملا 2.5 بتا را قبل از 20ام دسامبر منتشر کنیم. برای این منظور تا 12ام دسامبر برای اضافه کردن قابلیت های جدید و تست این موارد فرصت داریم.


همانطور که می دانید، جوملا 2.5 ( مانند جوملا 1.5) از پشتیبانی طولانی مدت بهره مند است و شما براحتی می توانید جوملا 1.7.3 خود را به جوملا 2.5 ارتقا دهید.  پیشبینی می کنیم همه افزونه های جوملا 1.7 روی جوملا 2.5 بدون هیچ مشکلی کار کنند.

منبع :joomlafarsi.com , joomla.org

به گزارش تیم جوملا جهانی ، نسخه جوملا 1.5.24 و جوملا 1.7.2 منتشر شد. نسخه 1.5.24 با کد senu takaa ama naiki منتشر شده است.

جوملا 1.5.24 و جوملا 1.7.2 نسخه ای امنیتی بوده و به همه توصیه می کنیم سریعاً سایت خود را بروز رسانی کنند.

به گزارش جوملا جهانی : اعلام انتشار جوملا 1.7.1 ، این نسخه امنیتی بوده و مشکلات جوملا 1.7 را برطرف خواهد نمود .

به گزارش تیم راهنما (جوملا) هدف از تولید و انتشار ادامه ارائه، به روزرسانی منظم و مکرر جوملا به نسخه های پایدار و امن می باشد .

سطح هشدار : متوسط ​​- هسته - آسیب پذیری XSS